Először nyert a VSK kézilabdacsapata

A vártnál nehezebben sikerült megszereznie első bajnoki győzelmét a Nagyváradi VSK férfi kézilabdacsapatának.

Győzött a VSK férfi kézilabdacsapata, vasárnap debütál a női együttes

Sebastian Tudor edző együttese az újonc Szászsebesi Muhlbach gárdáját látta vendégül az Antonio Alexe Sportcsarnokban. A vendégcsapat igencsak megizzasztotta a váradiakat, akik végül győztesen hagyták el a pályát. Az első félidőben jobbára a sebesiek vezettek, majd a hajrában fordított a VSK, amely egygólos előnnyel mehetett szünetre. A térfélcserét követően fej-fej mellett haladt a két csapat, végül három góllal bizonyult jobbnak ellenfelénél a VSK (30–27).

„Sok dolgunk van még, de ez nem meglepő, hiszen a tavalyihoz képest komolyan átalakult és megfiatalodott a keret, az újoncoknak pedig idő kell a beilleszkedéshez” – mondta a meccs után Sebastian Tudor, a VSK edzője. A váradi csapat gólszerzői Niţu 9, Haiduc 8, Munea 6, Păuna 4, Crăciun 2 és R. Radu 1 voltak. A következő fordulóban Craiován lép pályára a VSK. A második forduló eredményei: Nagybánya–Segesvári HCM 30-28 (15-11), Kolozsvár–Fogaras 18-26 (8-12), Nagyszeben–Szatmárnémeti 28-24 (14-9), Piteşti–Temesvári Poli II 33-19 (16-6), Segesvári CNE–Brassói CNOT 29-37 (13-16). Craiova szabadnapos volt.

Következik (szeptember 20., vasárnap): Craiova–Nagyvárad, Brassó–Nagybánya, Szászsebes–Kolozsvár, Segesvári HCM–Pitesti, Fogaras–Nagyszeben, Szatmárnémeti–Segesvári CNE. Temesvár szabadnapos.

A szintén a másodosztályba beiratkozott Nagyváradi Egyetemi SK női csapata a hétvégén debütál a 2015–2016-os idényben. A váradi lányok Besztercén lépnek pályára a 11 csapatos küzdelem első játéknapján. A nyitóforduló további találkozói: Déva–Brassó, Resicabánya–Marosvásárhely, Temesvár–Arad, Sepsiszentgyörgy–Piteşti. Slatina szabadnapos.