Éllovasokat cseréltek le a megyei focibajnokságban

Meglepetésekből nem volt hiány a megyei labdarúgó-bajnokság hétvégi fordulójában.

Az első osztály éllovasa, a Diószegi SK meglepő vereséget szenvedett a Váradi Egyetemi FC otthonában (a vendégek 1–0-ra vezettek a 9. percben és emberelőnybe is kerültek, ám nagyarányú győzelem helyett nagy zakóval távoztak a megyeszékhelyről). A hazaiaktól Florin Neaga villogott, a román élvonalat is megjárt csatár ötször vette be a több bravúrt is bemutató Sabău kapuját.

Meglepő vereséget szenvedett az éllovas diószegi csapat

A Mihályfalva–Margitta rangadón a szünetben még a vendégek vezettek (2–1), ám a térfélcserét követően fordított a mihályfalvi csapat. Gego duplázott, a külföldről visszatért Dumiter pedig győztes gólt szerzett az Unireának (3–2). A hazaiak edzője, Fele Sándor a következő összeállítású csapatot küldte pályára: Perényi – Horváth, Lakatos, Péter (46., Fele Sz.), Crişan R., Pap (88., Gábor), Létai, Crisan C., Illés (72., Sándor Kr.), Dobondi (61., Dumiter), Gego.

A másodosztályban idegenben győzött a Hegyközszentmiklósi Toldy FC, míg a székelyhídiak értékes ponttal tértek haza Révről. A széplakiak hatot rúgtak a szintén dobogós helyezésért küzdő tatarosiaknak. A második csoportban éllovascsere volt, miután a gurányiak négyet vágtak be az eddig még veretlen tulkaiaknak.

A megyei első osztály hatodik fordulójában: Egyetemi FC–Diószeg 6–2 (gólszerzők: Neaga 16., 57., 75., 79., 90., Rad 32., illetve Széles 9., Selegian 78.), Belényes–Bors 2–0 (Mikló 11., D. Toma 70.), Cécke–Élesd 3–2 (A. Cipău 4., Iaz 61., Cr. Butuc 70., illetve  Secară 42., F. Madar 44.), Mihályfalva–Margitta 4–3 (Lakatos 28., Gego 43., 60., Dumiter 75., illetve Fórizs 20., Varodi 25., Şipoş 45+1.), Keményfok–Madarász 1–4 (M. Bene 56., illetve Briciu 11., Puşcaş 13., Moise 21., Groza 89.), Biharszentandrás–Vaskohsziklás 2–0 (Găvrilaş 4., Matei 32. – büntetőből). Harangmező és Nagyszalonta szabadnapos volt. Az ifjúsági bajnokságban: Egyetemi FC–Diószeg 20–0, Belényes–Bors 6–0, Cécke–Élesd 4–1, Mihályfalva–Margitta 0–0, Keményfok–Madarász 2–1 (a vendégcsapat megóvta az egyik hazai labdarúgó játékjogát, az ügyben ma dönt a megyei labdarúgó-egyesület fegyelmi bizottsága), Biharszentandrás–Vaskohsziklás 1–0.

Hétgólos meccsen nyert az Unirea a szomszéd vár ellen.  Fotó: érmihályfalva.ro

Hétgólos meccsen nyert az Unirea a szomszéd vár ellen.
Fotó: érmihályfalva.ro

Következik (október 3–4., a délutáni meccsek kezdési időpontja 15 óra): Harangmező–Belényes, Bors–Keményfok, Madarász–Mihályfalva, Margitta–Szentandrás, Szalonta–Cécke, Élesd–Egyetemi FC.

A megyei másodosztály első csoportjának hatodik fordulójában: Barátka–Váradi Frontiera 2–4, Bihorul Sportiskola–Váradszentmárton 4–2, Mezőtelegd–Hegyközpályi 1–3, Vársonkolyos–Fugyivásárhely II 0–4, Berettyószéplak–Tataros 6–0, Esküllő–Szentmiklósi Toldy FC 0–1 (a vendégek a hosszabbítás negyedik percében szerezték meg a győztes gólt Lukács révén), Rév–Székelyhíd 2–2 (az rémellékiek kétszer is vezettek a találkozón, Matyi majd Koncz találatával, ám végül csak egy ponttal távoztak), Alsólugas–Bihar. Következik (október 3–4., 15 óra): Frontiera–Sportiskola, Váradszentmárton–Mezőtelegd, Hegyközpályi–Vársonkolyos, Fugyivásárhely–Berettyószéplak, Tataros–Esküllő, Bihar–Rév, Székelyhíd–Barátka, Hegyközszentmiklós–Alsólugas.

A másodosztály második csoportjának hatodik fordulójában: Feketebátor–Cséffa 1–0, Gurány–Tulka 4–0, Körösszeg–Gyapju 2–2, Liberty–Biharrósa 1–1, Alsókocsoba–Biharkaba 0–2, Mácsapuszta–Vaskoh 5–1, Bontesd–Illye 4–1, Bihardobrosd–Köröstarján 1–1. Következik (október 4., 15 óra): Tulka–Körösszeg, Gyapju–Liberty, Biharrósa–Alsókocsoba, Biharkaba–Mácsapuszta, Vaskoh–Bontesd, Cséffa–Bihardobrosd, Köröstarján–Gurány, Illye–Feketebátor.