Éllovasként zárta az évet az ESK női kosárlabdacsapata

Vereséggel, ám a bajnoki rangsor első helyén zárta az évet a Nagyváradi Egyetemi SK női kosárlabdacsapata, amely a román másodosztály harmadik csoportjában szerepel.

Anisia Croitoru  (Fotó: frbaschet.ro)

Anisia Croitoru
(Fotó: frbaschet.ro)

Az idei év utolsó bajnokiján a váradiak kilencpontos vereséget szenvedtek a Kolozsvári Universitatea második számú gárdájának vendégeként, amely így feljött a tabella második helyére, egyetlen ponttal lemaradva az ESK-tól. A rangsor harmadik helyén álló Aradi ICIM II szintén egy ponttal van a váradiak mögött, ám sem a Szamos, sem pedig a Maros parti gárdának nincs joga, hogy az élvonalba jutásért sorra kerülő osztályozón szerepeljen. Ez esetben pedig csak a pénzhiány szabhat gátat az ESK élvonalba való visszatérésének.

A váradi csapat egyik fiatal tehetsége, Anisia Croitoru alapembere volt a román U15-ös korosztályú válogatottnak, amely Bukarestben szerepelt egy nemzetközi felkészülési tornán. A Balcanic Next Star nevet viselő tornán a magyarok, a bolgárok és a szerbek ellen lépett pályára a román csapat, amely két győzelemmel (68–47 a bolgárok, 6–58 a magyarok ellen) és egy vereséggel (47–78 a szerbek ellen) zárta a tornát. Croitoru 32 pontot szerzett a tornán, ezek több mint felét, 17-et a magyarok elleni meccsen. A tornát a szerb válogatott nyerte meg.