„Életben maradtak” a remények

A fantasztikus Martin Zeno (42 pont) vezérletével hosszabbításban győzött a váradi férfi kosárlabdacsapat a Bajnokok Ligája csoportkörének 13. fordulójában, így biztosan folytathatja nemzetközi szereplését.

Zeno klasszis teljesítményt nyújtott a finnek ellen

Cristian Achim együttese telt ház előtt fogadta a finn bajnok Kataja együttesét, amelyet idegenben már sikerült legyőznie. Az európai kosárlabda-szövetség nem hiába választotta a találkozót a 13. forduló rangadójának, látványban és izgalmakban nem volt hiány az Antonio Alexe Sportcsarnokban lejátszott meccsen, amelyet szinte végig a váradiak irányították, ám sok bosszantó hiba is becsúszott a gépezetbe, így a vendégek 13 pontos hátrányt ledolgozva, s az utolsó pillanatban szerzett hárompontosnak köszönhetően kiharcolták a hosszabbítást. A meccsből 2,1 másodperc volt még hátra, Zeno első büntetőjét kihagyta, a másodikat értékesítette, s a VSK 85–82-re vezetett, de a hazaiaknak nem sikerült időben szabálytalankodniuk, így a finnek (távolról voltak eredményesek) kiharcolták a hosszabbítást. A ráadásban aztán már nem adott esélyt ellenfelének a VSK, amely 101–91-remegnyerte a találkozót, és megőrizte továbbjutási esélyeit. A hazaiak pontjait Zeno (42), Mirkovics (17), Mandache (14), Denison (11, emellett 11 lepattanót is szerzett), Pasalic (8), Ţibârnă (7) és Lucsics (2) dobták. Játszott még: Petrişor, Nicoară és Nicolescu.

Folytatás, de hol?

A zárófordulóban, január 24-én az olasz Velencei Umana Reyer vendége lesz a váradi gárda, amelynek győznie kell, hogy a BL-ben folytathassa, de a legrosszabb forgatókönyv (mindhárom ellenlábas az orosz Avtodor, a finn Kataja és az izraeli Maccabi is nyer, a VSK pedig vereséget szenved) szerint is folytathatja nemzetközi szereplését Cristian Achim együttese, amely az Eurokupa rájátszásában lesz érdekelt.

A váradiak utolsó hazai pályás meccsének hőse, a 42 pontot szerző amerikai Martin Zeno volt, aki teljesítményével a csoportkör eredményességi rangsorát is vezeti.

A 13. forduló további eredményei: Avtodor Szaratov (orosz)–Umana Reyer (olasz) 102–67, Maccabi (izraeli)–Le Mans (francia) 73–65, Pinar Karsijaka (török)–Kimik (ukrán) 77–70. A január 24-én sorra kerülő záróforduló meccsei: Umana Reyer–Nagyváradi VSK, Kimik–Maccabi, Le Mans–Avtodor, Kataja–Pinar Karsijaka.

Van esélye a visszavágón a pólócsapatnak

Kétgólos hátrány

A vízilabda Eurokupa elődöntőjének első mérkőzésén közel állt a meglepetéshez a román ezüstérmes Nagyváradi VSK-Digi, amely az olasz Verona otthonában játszott. Kádár Kálmán együttese három negyeden át vezetett (4–3, 4–3, 1–2), ám a hajrában pontosabbak voltak az olaszok (1–4), akik fordítottak, és kétgólos (12–10) előnyt szereztek a február 18-án, Nagyváradon sorra kerülő visszavágóra. A váradi csapat góljait Chioveanu (2), Aszanovics (2), Ramiro Georgescu (2), Mihnea Gheorghe (1), Diaconu (1), Andrei Cretu (1) és Negrean (1) szerezték. Az olasz élcsapat találatait Petkovic (4), Mirarchi (3), Gallo (2), Luongo (1), Gitto (1) és Bini (1) szerezték.

„Az utolsó negyedet leszámítva elégedett vagyok a játékunkkal, főként a csapategységgel és az odaadással. A meccs végén az olaszok is gratuláltak nekünk, én bízom benne, hogy a kétgólos hátrányt sikerül majd ledolgozni a visszavágón és döntőt játszhatunk” – értékelte a találkozót Kádár Kálmán, a VSK-Digi edzője. A visszavágón már a szerb Nikola Radjenre is számíthatnak a váradiak, akinek lejár egyéves eltiltása, így játszhat majd a február 18-ai meccsen.

Az elődöntő másik párharcának első meccsét egy góllal (12–11) megnyerte a Jadran Herceg Novi, de a Ferencváros hazai közönség előtt vívhatja ki a döntőbejutást. Nem is lenne rossz egy VSK-Digi–Ferencváros finálé, főleg a két csapat szurkolóinak.