Edzőtáborban a Luceafărul és a vásárhelyiek

Edzőmeccset játszott tegnap a másodosztályú tagság megszerzésére készülő Nagyváradi Luceafărul focicsapata. Dan Dobai együttese Nagyszalontán mérte össze erejét a szintén harmadosztályú Borosjenői FC-vel.

Balla (fehérben) rúgta a váradiak második gólját

A hét elején egy tapasztalt labdarúgó érkezett a bihari csapathoz, Ionuţ Hlinca középhátvéd a Brassói FC-nél játszott korábban, mellette két fiatal tehetség, Radu Alexandru (balhátvéd, 18 éves, korábban a Ploieşti-i Petrolul tagjai volt) és Eduard Preda (kapus, 19 éves, Galaci Otelul).

A tegnapi edzőmeccset műfüves pályán játszották, a váradiak 3–1-re győztek, a gólokat Cristian Cigan (55. p.), Balla István (63.) és Sergiu Arnăutu (71.) szerezték. Dan Dobai edző a következő összeállítású csapatot küldte pályára: Preda – Ciuciu, M. Popa, Bactăr, Jude – Balea, L. Junc (Ţegle), Floruţ – Costea, Mihuţa, I. Ban (Chiş-Toie). Szünet után a következők léptek pályára: Goia – Fl. Drăgan, Nogo, Hlinca, Al. Radu – Balla (Ţegle), Feher, Sorian – C. Roşu, Arnăutu, Cr. Cigan.

Bihar megye másik harmadik ligás csapata a Fugyivásárhelyi SK, amely Călin Cheregi edző irányításával készül a tavaszi idényre. A 18 fős keret a Félixfürdőn edzőtáboroznak. Az együttes főhadiszállása a Metropol szállóban van. A három kapus, Hava, Király és Higyed mellett 18 mezőnyjátékos, Borşa, Terebenţ, Pintea, Remeş, C. Chiş, G. Cornea, Fl. David, D. Costea, Hosu, I. Cuc, L. Todea, Sg. Ban, Selejan, Chirilă, Balog, Boka, Sg. Pop és Ov. Popa tagjai a keretnek.

A vásárhelyeik szombaton játsszák első felkészülési mérkőzésüket, az ellenfél a megyei másodosztályban szereplő Gyapjui Dacia lesz. Február 5-én a Biharszentandrási Crişul, tizedikén a Borosjenői FC (idegenben), tizenharmadikán a Diószegi SK, 20-án a szatmárnémeti Olimpia, 26-án pedig a Madarászi SK lesz az ellenfél.