Dobogón „telelnek” a röplabdázók

Hazai közönség előtt nyert a Nagyváradi ESK női röplabdacsapata a román másodosztály hetedik fordulójában, így a rangsor harmadik helyéről várja a bajnokság folytatását.

esk noi roplabdacsapat

Mariana Szabó-Alexi edző tanítványai a Marosvásárhelyi Medicina csapatát látták vendégül, amelytől 3–0 arányú vereséget szenvedtek a bajnokság nyitófordulójában. Az azóta eltelt időszakban igencsak összekapta magát a váradi gárda, amely sorozatban nyert, így dobogóközelbe került. A vásárhelyiek elleni mérkőzés első játszmájában öt ponttal (25–20) bizonyult jobbnak a váradi együttes, ám a folytatásban sikerült egyenlíteniük a vendégeknek (25–19). A harmadk szettben támadásban és védekezésben is kimagaslóan teljesített az ESK, amely 25–15-re nyert, s bár ezt követően szorosabbá vált a meccs, a 25–21-re megnyert negyedik játszmával biztosította sikerét, s az azért járó három pontot.

A Nagyváradi ESK a következő összeállításban lépett pályára: Iuliana Fîcă, Ana Maria Radu-Fîcă, Anca Paşca, Roxana Haidu, Adamcsik Daiana, Flavia Chiş, Giulia Blaj, Andreea Maxim, Antonia Rizea, Andreea Maran, Mădălina Pura, Alexandra Breban, Bikfalvi Alexandra.

A női másodosztály hetedik fordulójában: Craiovai SCMU–Temesvári CSU Poli 0–3, Piteşti-i FC Argeş–Déva Rk 3–0, Nagyváradi ESK–Marosvásárhelyi Medicina 3–1, Brassói Transilvania–Nagyszebeni ESK 3–1. A kilencedik forduló párosítása (2018. január 27.): Nagyvárad–Craiova, Brassó–Piteşti, Nagyszeben–Temesvár, Marosvásárhely–Déva.

A rangsor első oszlopában a lejátszott meccsek száma, a másodikban a 3–0-ra vagy 3–1-re megnyert meccsek száma található. Ezt követően a 3–2-re megnyert (2 pont jár a győzelemért) találkozók, majd a 3–2-re elvesztett meccsek (1 pont jár érte) következnek, végül a 3–1-es vagy 3–0-ás vereségek. A játszmaarány és a megszerzett pontszám.

1. FC Argeş Piteşti 9 8 1 0 0 27–4 26
2. Temesvár 9 6 0 2 1 23–9 20
3. Nagyvárad 9 6 1 0 2 21–9 20