Dobogóközelben a női kézilabdázók

Sorozatban negyedszer tudott nyerni a román másodosztályban szereplő Nagyváradi Egyetemi SK női kézilabdacsapata, amely így már harmadik helyen áll a csoport rangsorában.

A lányok előbb a Kézdivásárhelyi KC vendégeként győztek magabiztosan (35–27), majd szombaton a Râmnicu Vâlceai National gárdáját múlták felül öt góllal (27–22). A következő fordulóban az éllovas Nagybányai Minaur KC otthonában lép majd pályára az ESK, a Nagyváradi VSK férfi csapata tegnap, lapzártánk után játszott bajnoki meccset a Resicabányai ESK vendégeként.

Remek sorozatot tudhatnak magukénak a kézilabdázók

A női kézilabda másodosztály tizenegyedik fordulójában: Temesvári Vest ESK–Marosvásárhelyi SK 38–33, Mioveni–Temesvár 25–27, Kisjenő–Resicabánya 21–25, FC Arges–Nagybányai Minaur 26–34. A Brassó–Székelyudvarhely meccsre holnap kerül sor, míg a Marosvásárhelyi Olimpic–Kézdivásárhely találkozóra szombaton. Következik: Kézdivásárhely–Kisjenő, Székelyudvarhely–Temesvár, Resicabánya–Mioveni, Rm. Vâlcea–Olimpic, Marosvásárhely–FC Arges, Brassó–Vest ESK, Minaur KC–Nagyváradi ESK.

A női bajnokság állása
1. Minaur 11 11 0 0 370–195 33
2. Temesvár 11 9 0 1 353–259 30
3. Resica 11 7 0 4 308–263 21
4. Nagyvárad 11 6 2 3 297–303 20
4. Rm Vâlcea 11 6 0 5 328–293 18
5. Mioveni 11 6 0 5 283–272 18
7. FC Arges 11 5 1 5 330–328 16
7. Brassó 11 5 1 4 262–242 15*
9. Vest ESK 11 5 0 6 313–343 15