„Csillagos ötös srácok!”

Gólzáporos győzelemmel búcsúzott közönségétől a Diószegi SK focicsapata, amely a megyei első osztály bajnoki címét is megszerezte.

Beérett a diószegi munka gyümölcse

A tegnap délelőtti ellenfél a Vaskohszikkási VSK volt, amely nem tudott komoly ellenállást kifejteni, így ötgólos vereséggel zárt. A találkozó végén Gheorghe Rusu, a megyei labdarúgó-egyesület bajnokságokért felelős igazgatója díjazta a bajnokcsapatot, amelynek tagjai kupát, valamint személyre szabott oklevelet, érmet és mezt kaptak ajándékba. A diószegi szurkolók önfeledten ünnepelték a sikert, amelyben tavaly nem lehetett részük, miután kedvenceik hajszállal maradtak le az első helyről. A részletekre visszatérünk.

A harmadosztályú Fugyivásárhelyi SK, amely már előzőleg kiesőnek számított, győzelemmel búcsúzott az idénytől, s valószínű az országos szerepléstől, ugyanis egyre több olyan hír röppent fel, ami azt jelzi, a bihari gárda akkor sem folytatja majd a harmadosztályban ha erre esélye nyílik.

A román másodosztályban ma délután lép pályára a Nagyváradi Luceafărul, amely a Brassói FC vendége lesz az idény utolsó előtti fordulójában.

Eredmények

A román másodosztály 37 fordulójában: Resica–Sepsi OSK 0–1, Brăila–Juventus 0–3, Suceava–Olimpia 0–4, Balotesti–Temesvár 3–2, Râmnicu Vâlcea–Călăraşi 0–3 (játék nélkül), Târgovişte–Tatrang 3–0 (játék nélkül), A Mioveni–Afumaţi meccsre tegnap, lapzártánk után került sor. A Brassói FC–Váradi Luceafărul meccset ma játsszák (18, Digi Sport 1). A zárófordulóban szabadnapos lesz a Luceafarul.

A harmadosztály ötödik csoportjának, harmincadik, utolsó fordulójában: Zilah–Marosvásárhely II 6–0, Hermannstadt–Kolozsvári Sănătatea 1–1, Medgyes II–Lénárdfalva 2–4, Pusztadaróc–Zsuk 3–8, Dési Unirea–Fugyivásárhelyi SK 2–3, Sülelmedi Viitorul–Kudzsir 1–1, Szászrégen–Radnót 5–0.

A megyei első osztály 29. fordulójában: Szalonta–Belényes 2–3, Élesd–Szentandrás 3–0, Mihályfalva–Fugyivásárhely 3–1, Diószeg–Vaskohsziklás 5–0. A Madarász–Bors találkozóra lapzártánk után került sor. Szentmárton–Gurány (3–0), Egyetemi FC–Hegyközpályi (3–0). Mácsapuszta szabadnapos volt. Az élen: 1. Diószeg, 2. Belényes, 3. Egyetemi FC.

Meglepetésre, a hét éve alakult Voluntari FC nyerte meg a labdarúgó Román Kupa idei döntőjét, miután a Ploieşti-en szombat este lejátszott mérkőzésen büntetőrúgásokkal múlta felül a korábbi bajnok Giugiui Astra gárdáját. A találkozó előtt az U19-es csapatok kupadöntőjére került sor, a tavalyi győztes Aradi UTA ezúttal büntetőrúgásokkal maradt alul a Konstancai Viitorullal szemben.