Bihar FC-győzelem

A klubot sújtó anyagi gondok ellenére, remekül szerepel a felkészülési meccseken a Nagyváradi Bihar FC labdarúgócsapata, amely szombaton délelőtt a harmadosztályú Aradi UTA Öreghölgy gárdáját győzte le.

A Motorul pályán lejátszott találkozón a vendégcsapat Cotoc révén szerzett vezetést a 31. percben, ám a térfélcserét követően Dobrescu (70., büntetőből) majd pedig Florin Pop (82.) volt eredményes. A piros-kék csapat edzői, Călin Cheregi, Lucian Ciocan a következő játékosokat küldték pályára, az első félidőben: Fildan (32., Sălăjan) – Zanardini, Ţoca, Letan, Lőrincz – Bactăr, Haş – Luduşan, Ember (30., Sorian), Cr. Andor – Cr. Cigan, a második félidőben: Sălăjan (60., Barabaş) – Mihuţ, Pascariu, Fl. Lazăr, Zanardini (78., V. Petricău) – Ţoca (81., Mune), I. Cuc – Fl. Pop, Sorian, I. Ban – Dobrescu. Szerdán két meccset játszanak a váradiak, 11 órától a Dolj megyei Işalniţa FC, 15 órától pedig az aradi Pécskai Progresul lesz az ellenfél. Szombaton az UTA elleni visszavágóra kerül sor Aradon.

Nagypályán a váradiak győztek az aradiak ellen

Eredmények

A hétvégén további edzőmeccseket játszottak a bihari focicsapatok, íme néhány eredmény: Harangmezői FC–Borsi Viitorul 3–1, Borsi Viitorul–Nagyváradi Partium FC 2–2, Nagyváradi Luceafărul–Işalniţai FC 2–1, Fugyivásárhelyi SK–Biharszentandrási Crişul 2–0, Margittai Viitorul–Bihardiószegi SK 2–1 (a vendégektől Alin Maghiar volt eredményes), Váradszentmártoni KSK–Szatmárnémeti Olimpia 1–5, Érmihályfalvi Unirea–Nagykárolyi Victoria 4–1 (a hazaiak gólszerzői Gábor – 2, Keresztúri és Crişan voltak, az ifjúsági csapatok meccsét a vendégek nyerték 3–2-re). Az Unirea legközelebb szerdán lép pályára, Debrecenben, a Hajdú Bihar megyei bajnokság 3. helyén álló DEAC vendégeként.

Kispályán az UTA bizonyult jobbnak

Öregfiúk „csatáztak”

Alig egy órával a Bihar FC–UTA edzőmeccs után, a két klub öregfiúk csapata is összemérte erejét. A helyszín ezúttal az Antonio Alexe Sportcsarnok szomszédságában található műfüves pálya volt. A mérkőzést az aradiak nyerték 9–4-re. A váradiaknál olyan volt kiválóságok léptek pályára, mint Ioan Pap-Deac, Ion Zare, Marcel Abrudan, Viorel Vancea, Dan Baba, Sorin Pop, Ovidiu Lazăr, Sorin Cigan vagy Alexandru Boc (a Román Labdarúgó Liga volt alelnöke). A gólokat, hazai részről Sorin Pop, Ovidiu Lazăr, Fănica Munteanu és Sorin Cigan szerezték, míg az aradiaktól Claudiu Drăgan (2), Neluţu Ardelean (2), Vlad Bodea (2), Adrian Ungur, Dorel Toderaş és Gheorghe Lazăr volt eredményes.