Barátságosan a kánikulában

A kánikula ellenére gőzerővel készülnek az új idényre a bihari futballcsapatok. A napokban több barátságos mérkőzést is játszottak.

Miközben a másodosztályban érdekelt Nagyváradi Bihar FC egyelőre csak edzéseket tart (a piros-kékek eddig két felkészülési meccset játszottak, mindkettőt meg is nyerték a Belényesi Bihorullal szemben), a harmadosztályban érdekelt bihari együttesek annál aktívabbak ezen a téren. A Fugyivásárhelyi SK Váradalpáron fogadta a szintén harmadosztályú Işalniţa Metropolitan gárdáját, amely a Félixfürdőn edzőtáborozik. Călin Cheregi edző együttese 11–0-ra verte ellenfelét, a gólokat Hosu, Ov. Popa, Trip, V. Petricău (3), Sg. Ban, D. Costea, Boca és Buz szerezték. A vásárhelyiek a következő összeállításban léptek pályára: Deac – A. Petricău, Pintea, Cervinschi, G. Cornea – I. Cuc, L. Todea – Hosu, Trip, Chiş – Ov. Popa. A szünet után játszott még: Hava – Buz, Cervinschi, Ş. Pop, Hering – Mălaiu, D. Costea – Borşa, Boca, Sg. Ban – V. Petricău. Szombaton 10 órától Borosjenőben lép pályára a bihari csapat.

Másodosztályú ellenféllel remizett a Luceafărul

A Nagyváradi Luceafărul a másodosztályban szereplő Szatmárnémeti Olimpiát látta vendégül Váradszentmártonban. A késő délutáni időpont ellenére közel negyven fokos hőségben lejátszott meccsen nem született gól. Muzsnay Zsolt és Kiss Sándor edzők a következő összeállítású csapatot küldték pályára: Goia – Fl. Drăgan, Ciuciu (46., B. Matei), Teşedan, Jude (46., Balla) – P. Chiş Toie (46., Tătar), Floruţ (36., M. Popa), Ţegle (59., G. Ghilea), Lukács Zs. – C. Roşu, Lukács R. (46., Modan).

A megyei első osztályra készülő Bihardiószegi SK gólzáporos meccsen, 8–4-re győzte le a másodosztályban szereplő Fugyivásárhelyi SK második számú gárdáját. Víg Zoltán edző csapatából Gadó (3), Costea (2), Krizsán, Cr. Jurca és Hegedüs volt eredményes.