Bajnoki meccsel zárja az évet a VSK

Saját közönsége előtt búcsúzik az idei évtől a Nagyváradi VSK-ESK férfi kosárlabdacsapata, amelynek ellenfele a Nagyszebeni ESK lesz ma este nyolc órától.

Saját közönsége előtt zárja az évet a bajnok kosárlabdacsapat

A címvédő váradiak nem igazán teljesítenek a várakozásoknak megfelelően a bajnokságban, ahol jelenleg a nyolcadik helyen állnak, hat győzelemmel és ugyanannyi vereséggel. Cristian Achim edző csapata legutóbb Piteşti-en kapott ki, ám a fiaskót a Bajnokok Ligájában feledtette, ahol idegenben győzte le az orosz Avtodor Szaratovot. Érdekesség, hogy az Európai Kosárlabda-szövetség által szervezett bajnokságban pozitív a mérlege a VSK-nak, öt győzelem mellett négyszer kapott ki a román bajnok, amely az újév első napjaiban hazai pályán bizonyíthat majd a sorozatban.

A ma esti mérkőzésre visszatérve, az ellenfél a rangsor negyedik helyén álló nagyszebeni gárda lesz, amely októberben meglepő győzelmet ért el hazai pályán, annak ellenére, hogy a találkozót magabiztosan kezdték a váradiak, akik 18 ponttal is vezettek.

A 14. forduló 20 órától kezdődő zárómeccsét a Digi Sport csatorna is közvetíti, de a VSK vezetői bíznak benne, telt ház előtt búcsúztatja majd az évet a román bajnokcsapat.

A 14. forduló eredményei: Craiovai SCMU–Temesvári KK 77–83, Galaci Phoenix–Nagybányai Olimpic 102–57, Kolozsvári UBT–Marosvásárhelyi ABC 89–104, Bukaresti Dinamo–Piteşti-i BCMU 64–72. Az újév negyedik napján Bajnokok Ligája mérkőzés vár a VSK-ra, amely ugyancsak az Antonio Alexe Sportcsarnokban lép pályára, ellenfele pedig a csoport éllovasa, a francia Le Mans Sarthe lesz. A bajnokságban legközelebb január 7-én lépnek pályára a váradiak, akik Nagybányára látogatnak. A 15. forduló további találkozói: Nagyszeben–Galac, Kolozsvár–Piteşti, Marovásárhely–Dinamo, Temesvár–Steaua.