A váradiak nyerték a Bihor-Bihorul csatát

Szó szerint viharos körülmények között játszotta első felkészülési mérkőzését a Nagyváradi Bihar FC labdarúgócsapata, amely szombaton délelőtt a Motorul pályán fogadta a megyei első osztályban hatodik helyen álló Belényesi Bihorult.

A viharos szélben és mély talajú pályán megrendezett mérkőzésen hamar vezetést szerzett a váradi gárda, amelyből Cristian Cigan volt eredményes a hetedik percben. A szünetig nem változott az állás, majd a térfélcserét követően, a második játékrész második felében elkezdte a gólgyártást a piros-kék együttes, egy hatperces belényesi “rövidzárlatnak” is köszönhetően. A 61. percben Florin Pop (2-0) növelte az előnyt, majd alig két perc múlva Lukács Zsombor fejelt a hálóba (3-0). A 64. percben Lukács passzolt, Florin Pop lőtt (4-0), majd a 67. percben a fiatal Sergiu Mune is betalált (5-0) Pop átadásából. A végeredményt Cristian Andor állította be a 84 percben.

Călin Cheregi és Lucian Ciocan, a Bihar Fc edzői három kivétellel (Ţoca, Dobrescu és a csapatkapitány Florin Lazăr) a keret minden tagját pályára küldték a szombati mérkőzésen.

Egy órán át tartották magukat a belényesiek a Bihar FC ellen

Nagyváradi Bihar FC – Belényesi Bihorul CF 6-0 (1-0). Gólszerzők: Cr. Cigan (min. 7), Fl. Pop (min. 61, 64), Zs. Lukacs (min. 63), S. Mune (min. 67), Cr. Andor (min. 84). A Bihar FC összeállítása (az első félidőben): Sălăjan (30., Barabaş) – Zanardini, Letan, Bactăr, Lőrincz – Luduşan, Ember – V. Petricău, I. Ban, Sorian – Cr. Cigan. A második félidőben: Barabaş (60., Fildan) – Mihuţ, Pascariu, Tocuţ (70., Cr. Sas), A. Achim – Fl. Pop, Haş, I. Cuc, Cr. Andor – Negrea (66., S. Mune), Lukács Zs. (79., Talpoş). Edzők: Călin Cheregi es Lucian Ciocan. A belényesi csapat összeállítása: Odobasianu (60 Magda), Dereş (60., Szatmári), Mihoc (60., Foghiş), Bogdan (60., Cr. Lezeu), Toma (60., Laza) – Dumbrăveanu (60., Koruc), Nistor (46., Turle), Mihuţa (60., Fl. Popa) – Silaghi (60., Micle), Iştoc (46., Ad. Ban), Mândru (46., Miklo). Edzők: Alin Popa és Ciprian Carţiş.

Játékvezetők: Marius Omuţ – Rareş Lakatos, Bogdan Gireadă (mindannyian váradiak).

A Bihar FC befejezte a tíznapos edzőtábort, a játékosok rövid pihenőt kaptak, ám holnaptól ismét munkába állnak. Szerdán a harmadosztályban szereplő Váradszentmártoni KSK lesz a piros-kékek ellenfele (a helyszínről ma döntenek), majd az Aradi UT öreg Hölgy vendége lesz a Bihar FC.