A Nagyváradi Progress a bajnoki cím esélyese

Magabiztos szerepléssel, veretlenül zárta az országos gyermekbajnokság döntőjének első tornáját a Nagyváradi Progress vízilabdacsapata, amely így az aranyérem legfőbb esélyeseként várhatja a folytatást.

A váradi csapat tagjai veretlenül zárták a döntő első tornáját

Christian Sandor edző tanítványai magabiztosan győzték le minden ellenfelüket, ráadásul a Steaua elleni találkozón gólt sem kaptak, hasonlóra pedig ritkán van példa vízilabdában. A bajnoki címre esélyes csapatban a következő tehetségek kaptak helyet: Christian Chimerel, Erik Ionescu, Patrick Dumitru, David Moca, Rareş Less, Birinyi Márk, Tommy Innsina, Raul Popuţe, Csikortás Dominic, Orsos Richi, Takács Márk, Lukács Dominic, Patrick Hadade, Forrai Károly.

Progress 2 ha kellene

A Progress SK eredményei: 14–2 a Kolozsvári CSM ellen, 19-2 a Nagyváradi Körös SK (edző Marcel Haşaş) ellen, 19–1 a Marosvásárhelyi H2O ellen, 11–1 a Bukaresti Dinamo ellen, 11-0 a Bukaresti Steaua ellen, 8-6 a Bukaresti 1-es sz. Sportiskola ellen, 9–8 a Bukaresti Triumf ellen. A bajnokság állása: 1. Progress, 2. Steaua, 3. Triumf, 4. Bukaresti Sportiskola, 5. Dinamo, 6. Körös SK, 7. Kolozsvár, 8. Vásárhely.

A második tornára Nagyváradon kerül sor július 20–23. között. Eredetileg a román szövetség Marosvásárhelynek adta a rendezés jogát, bár a mezőnyben két váradi csapat is volt, ráadásul az egyik bajnokesélyes.