A hajrában kapott ki a váradi kosárlabdacsapat

Három negyeden át kezében tartotta a mérkőzést, s úgy tűnt, győztesen tér haza Kolozsvárról a Nagyváradi VSK-ESK férfi kosárlabdacsapata, ám a hajrában fordított a hazai gárda, amely drámai végjátékban győzte le a bajnoki éllovast.

Megnyertnek tűnő meccset engedtek ki a kezük közül a sötét mezes váradiak

Az első negyedet remekül kezdték a váradiak, de a nagyszünetig a hazaiaknak sikerült két pontra csökkenteniük a különbséget. A zárónegyednek hétpontos (71–64) fórral vágott neki a VSK, amely már 12 ponttal is ellépett ellenfelétől, ám a végén nemvárt fordulat következett be. A váradiak négy perc alatt egyetlen pontot dobtak, így a kolozsváriaknak sikerült kiegyenlíteniük (a váradi Török Roland szerzett lepattanót, majd bedobta), ezt követően Dykes juttatta vezetéshez a kolozsváriakat. A VSK-nak volt esélye az egyenlítésre, sőt egy hárompontossal akár a győzelmet is megszerezhette volna Cristian Achim együttese, de a végén jól blokkoltak a hazaiak, így az UBT nyerte meg a találkozót.

A mérkőzésre egy 150 főből álló váradi szurkolótábor is elkísérte a VSK-t. A vendégdrukkerek a találkozó utolsó percéig uralták a hétezer férőhelyes kolozsvári sportcsarnok „légterét”, de a hajrában erőre kapott az ötezer főt számláló hazai közönség, amely győzelemre segítette a kedvenceket. „Fordulatos, látványos mérkőzés volt, amelynek nagy részét mi irányítottuk, sajnos a végén nem tudtuk a győzelmet is megszerezni. Lesz még alkalmunk játszani a kolozsváriak ellen, akkor már komoly tétje lehet majd a mérkőzésnek” – mondta a meccs után Cristian Achim, a VSK edzője.

A váradiak pénteken délután a szebenieket fogadják az Antonio Alexe Sportcsarnokban.

Statisztika

Kolozsvári UBT–Nagyváradi VSK–ESK 87-85 (17–26, 28–21, 19–24, 23–14). A kolozsváriak pontszerzői: Dykes 19 (4×3), Todics 10 (1×3), Pasalics 12 (4×3), Adamovic 8 (1×3), Baciu 2, Kalnichenko 5 (1×3), Török 17 (3×3), Kuti, Zigeranovic 9, Guţoaia 5 (1×3). Edző: Marcel Ţenter, segítője: Dorin Pintea. A VSK pontszerzői: Zeno 6 (1×3), Mandache 9 (2×3), Barnette 24 (1×3), Markovics 12 (3×3), Paşca 3 (1×3), Lucsics 5 (1×3), Zupan 11 (3×3), Petrişor, Ţibîrnă 6 (1×3), Franklin 9 (1×3). Edző: Cristian Achim. segítője: Milan Mitrovics.

Eredmények

A Craiova–Marosvásárhely meccsére tegnap, lapzártánk után került sor. A Nagyszeben–Steaua (18, Digi Sport) meccset ma játsszák. Az alsóházi meccseken: Tg. Jiu–Dinamo 84–79, Medgyes–Galac 79–85, Temesvár–Piteşti 86–79.