A cserekapus lőtte a Dinamo győztes gólját

Vasárnap délelőtt az Antonio Alexe Sportcsarnokban lépett pályára a Nagyváradi Dinamo futsal (teremfoci) csapata Az ellenfél a Kézdivásárhelyi KSE volt a román másodosztály második fordulójában. A találkozón már a 2. percben vezetést szerzett a hazai csapat, ám a vendégek fordítottak, s a szünetben kétgólos előnyre tettek szert (4–2). A második játékrész elején, háromgólos nőtt a KSE fórja, ám a hazaiak kiegyenlítettek (5–5), majd a vezetést is átvették (Andrei Şumălan négyszer, Răzvan Giura pedig kétszer volt eredményes), de erre is volt válasza székely gárdának (6–6). A találkozó utolsó előtti percében, a váradiak cserekapusa került főszerepbe. Vlad Gheţe (képünkün), aki nagypályán a megyei bajnokcsapat Diószegi SK hálóját őrzi – korábban volt már a futsal ifjúsági válogatott kapusa is, több remek védést is bemutatott a második félidőben, a hajrában pedig ő szerezte a győztes gólt, miután saját kapujától talált be az ellenfél hálójába. A Dinamo az újonc váradiak a Gyergyói Inter ellen elszenvedett egygólos (3–2) vereséggel debütáltak a bajnokságban, míg a KSE magabiztos (11–2) győzelemmel kezdett. A hétvégén a rangsor élén álló Kolozsvári Clujana otthonában lépnek pályára a váradiak. A már említett két együttesek mellett a Bukovina Vicov, a Brassói Colţea, a Remetei Kereszthegy, a Buzăui Luceafărul, a Piatra Neamţi Ceahlăul, a Dévai West, a Segesvári Pro Tineret és a Buzăui Fortius lesz még a Dinamo ellenfele az idény során.